Yongnuo

Statywy Fotograficzne Video - Głowice - Monopody

W ofercie sklepu fotograficznego FsFoto każdy Klient znajdzie odpowiedni dla siebie statyw lub głowicę foto-video. Pamiętając o fakcie że statyw fotograficzny to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego fotografa staramy się zapewnić ofertę dopasowaną do każdej grupy odbiorców. Dostępne statywy i akcesoria odpowiednie będą zatem zarówno do aparatów kompaktowych - statywy lekkie jak i zaawansowanych lustrzanek - statywy profesjonalne. Natomiast dla klientów zainteresowanych stabilizacją nagrań video dedykowane są statywy video oraz akcesoria do nich jak uchwyty i przyssawki. Monopody, głowice fotograficzne oraz video oraz szybkozłączki i torby / pokrowce uzupełniają pełną ofertę tej kategorii produktowej.

Statyw do aparatu jest często jednym z najbardziej niedocenianych akcesoriów fotograficznych przez początkujących fotografów, mimo tego, że otwiera on zupełnie nowe możliwości robienia zdjęć, a przecież w dzisiejszych czasach nawet w fotografii mobilnej zdarza się korzystać ze statywów. Aparaty cyfrowe mają dobre osiągi, gdy znajdują się na wyższych czułościach, co nie znaczy, że fotografowie powinni zawsze z nich korzystać. Na niskim ISO oraz długim czasie ekspozycji można często osiągnąć znacznie lepsze efekty i aby je uzyskać wystarczy zaopatrzyć się w statyw fotograficzny.
Statywy do aparatu odnajdą się w wielu dziedzinach, a w kilku z nich są wręcz niezbędne. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o fotografii produktowej, nocnej, time lapse, czy też malowaniu światłem. Równie trudno jest wyobrazić sobie profesjonalne studio fotograficzne bez statywu. Jest to wręcz „must have” każdego fotografa, które w dużej mierze przyczynia się do robienia jeszcze lepszych zdjęć.

Wybór statywów do aparatu
Statyw do aparatu uważany jest za jeden z podstawowych akcesoriów fotograficznych i nie bez powodu. Oczywiście należy pamiętać, że jego użyteczność w głównej mierze zależy od nabycia przez fotografa sprzętu odpowiedniej jakości oraz dopasowanego do jego indywidualnych potrzeb. Na szczęście rozpiętość cenowa różnych modeli statywów jest bardzo szeroka, dlatego z powodzeniem mogą je nabyć zarówno osoby dopiero wdrażające się w świat fotografii i niechcące wydawać na początku dużych sum pieniędzy, jak również profesjonaliści, którym statyw umożliwi wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć.
Warto pamiętać, że na ostrość wykonywanej fotografii ma wpływ nie tylko jakość soczewek obiektywu, czy też celność autofokusa, ale także brak poruszenia podczas robienia zdjęcia. Aby uniknąć tego efektu należy zaopatrzyć się w statyw fotogarficzny, będący niezwykle przydatnym dodatkiem oraz stabilną podporą dla aparatu. Warto zamocować aparat na statywie, gdy:

  • wykonujemy zdjęcia na długiej ogniskowej, która wymaga krótszych czasów ekspozycji, niż ma to miejsce w przypadku fotografii na szerokim kącie
  • próbujemy wykonać autoportret
  • stosujemy długie czasy naświetlania
  • oświetlenie, w którym się znajdujemy jest niewystarczające, by wykonać nieporuszone zdjęcia z ręki

Zawiera podkategorie: