Yongnuo

Statywy Fotograficzne Video - Głowice - Monopody

W ofercie sklepu FsFoto każdy Klient znajdzie odpowiedni dla siebie trójnóg lub głowicę foto-video. Pamiętając o fakcie, że statyw fotograficzny to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego amatora robienia zdjęć staramy się zapewnić ofertę dopasowaną do każdej grupy odbiorców. Dostępne akcesoria odpowiednie będą zatem zarówno do aparatów kompaktowych - urządzenia lekkie, jak i zaawansowanych lustrzanek - sprzęt profesjonalny. Natomiast dla klientów zainteresowanych stabilizacją nagrań video dedykowane są trójnogi video oraz akcesoria do nich jak uchwyty i przyssawki. Monopody, głowice foto oraz video, a także szybkozłączki i torby / pokrowce uzupełniają pełną ofertę tej kategorii produktowej.

Trójnóg do aparatu jest często jednym z najbardziej niedocenianych akcesoriów do wykonywania zdjęć przez początkujących twórców, mimo tego, że otwiera on zupełnie nowe możliwości robienia zdjęć, a przecież w dzisiejszych czasach nawet w obrazach mobilnych zdarza się z nich korzystać. Aparaty cyfrowe mają dobre osiągi, gdy znajdują się na wyższych czułościach, co nie znaczy, że powinno się zawsze z nich korzystać. Na niskim ISO oraz długim czasie ekspozycji można często osiągnąć znacznie lepsze efekty i aby je uzyskać wystarczy zaopatrzyć się w statyw fotograficzny.

Statywy fotograficzne odnajdą się w wielu dziedzinach, a w kilku z nich są wręcz niezbędne. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o tworzeniu zdjęć produktowych, nocnych, time lapse, czy też malowaniu światłem. Równie trudno jest wyobrazić sobie profesjonalne studio bez statywu fotograficznego. Jest to wręcz „must have” każdego fotografa, które w dużej mierze przyczynia się do robienia jeszcze lepszych zdjęć.

Trójnóg do aparatu uważany jest za jeden z podstawowych akcesoriów nie bez powodu. Oczywiście należy pamiętać, że użyteczność statywu fotograficznego w głównej mierze zależy od nabycia sprzętu odpowiedniej jakości oraz dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Na szczęście rozpiętość cenowa różnych modeli jest bardzo szeroka, dlatego z powodzeniem mogą je nabyć zarówno osoby dopiero wdrażające się w świat wykonywanych zdjęć i niechcące wydawać na początku dużych sum pieniędzy, jak również profesjonaliści, którym trójnóg umożliwi wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć.

Warto pamiętać, że na ostrość wykonywanego obrazu ma wpływ nie tylko jakość soczewek obiektywu, czy też celność autofokusa, ale także brak poruszenia podczas robienia zdjęcia. Aby uniknąć tego efektu należy zaopatrzyć się w statyw fotograficzny, będący niezwykle przydatnym dodatkiem oraz stabilną podporą dla aparatu. Warto zamocować aparat na nim, gdy:

• wykonujemy zdjęcia na długiej ogniskowej, która wymaga krótszych czasów ekspozycji, niż ma to miejsce w przypadku zdjęcia na szerokim kącie
• próbujemy wykonać autoportret
• stosujemy długie czasy naświetlania
• oświetlenie, w którym się znajdujemy jest niewystarczające, by wykonać nieporuszone zdjęcia z ręki

Zawiera podkategorie: