Lampa LED CN-48H
Lampa zapewnia budowę modułową, dzięki czemu jest możliwe łączenie lamp w zestawy, uzyskując tym samym źródło światła o dowolnej mocy i powierzchni świecenia. Mocne diody dają bardzo dobre, białe światło na odległość kilku metrów. Wysokiej jakości 48-cio diodowy, o temperaturze barwy światła 5500K, odpowiadającej barwie światła dziennego to najbardziej uniwersalny zestaw oświetleniowy do kamer.
Oświetlenie LED uważane jest obecnie za najlepsze rozwiązanie w oświetleniu video.
| model | CN-48H |
|---|---|
| moc światła | 226Lm (odpowiednik halogenu 25W) |
| sprawność | żywotność LED 10 000 godzin, czas świecenia pełną mocą przy zasilaniu baterią około 1,5 godz. |
| zasilanie | DC 2-3V bateria AA |
| iluminacja | 1m – 400 Lux 2m – 120 Lux 3m – 50 Lux 4m – 30 Lux 5m – 20 Lux |
| ilość LED Lampy | 48 |
| regulacja | wyłącznik |
| temp. barwowa | dzienna 5500K; halogenowa 3200K |
| wymiary | 99 x 93 x 43 mm |
| waga | 95g |
Cechy lampy:
- 48 jasnych diod LED – równomierne światło
- moc światła: 226Lm (odpowiednik halogenu 25W)
- kąt świecenia – 60 stopni
- temperatura barwowa bez filtra lub z filtrem matowym – 5500 K (odpowiada barwie światła dziennego)
- temperatura barwowa z filtrem pomarańczowym – 3200K (barwa światła zwykłej żarówki)
- filtr jasno różowy redukuje przeniebieszczenie powodowane przez światło dzienne i nadaje przyjemny, nieco cieplejszy odcień
- standardowa stopka do mocowania na sankach kamery / aparatu
- zużycie energii: 2,9 W
- zasilanie: 2 baterie lub akumulatory AA (R6)
- wymiary lampy – 99 x 93 x 43mm
- waga ( bez baterii ) – ok. 95g
- trwałość diod LED: ok. 10 000 godz. świecenia
- czas pracy na komplecie akumulatorów: 1-2 godziny (w zależności od pojemności)
Certyfikaty jakości – CE, RoHs
Akumulatory nie stanowią wyposażenia lampy.
Zestaw zawiera lampę oraz 3 filtry w specjalnym etui.
Dlaczego warto używać lamp LED?
Diody led są źródłem światła, które charakteryzuje się doskonałym jego ukierunkowaniem.
Fakt ten sprawia że większa cześć energii świetlnej, emitowana jest w pożądanym kierunku.
Ponadto światło emitowane z diód LED nie zawiera w swoim widmie poromieniowania UV oraz
podczerwieni – nie wytwarza dzięki temu ciepła. Z tego powodu lampy LED mogą być używane
do oświetlania obiektów takich jak eksponaty muzealne, rośliny lub postacie w małych pomieszczeniach,
w których w przypadku użycia innego typu oświetlenia temperatura mogła by powodować niekorzystne efekty.
Diody LED są o wiele bardziej wydajne energetycznie – wolniej zużywają energie akumulatora, co ma szczególne
znaczenie w przypadku filmowania gdyż przekłada się to na długośc pracy lamp. Lampy LED dodatkowow
charakteryzują się wyższym współczynnikiem odwzorowania barw od innych sztucznych źródeł światła.
Mocowanie nie pasuje do aparatów ze stopką Sony/Minolta iISO.






