Energooszczędna świetlówka 32W 5400K Powerlux – ekwiwalent 170W
- Temperatura barwowa: 5400K
- Moc : 32W
- Typ gwintu: standartowy E27
- Typ świetlówki: TORNADO ślimak
- Energooszczędność: do 80% względem zwykłej żarówki
- nowoczesny wygląd
- współczynnik oddawania barw Ra>90
Energooszczędna świetlówka 30W z gwintem E27,
o temperaturze barwowej 5400K co zapewnia światło zbliżone do słonecznego.
Światło ciągłe tego typu doskonale sprawdza się w fotografii bezcieniowej lub filmowaniu. Dzięki zastosowaniu temperatury światła 5400K kolory fotografowanych lub filmowanych przedmiotów są optymalnie zbliżone do rzeczywistych jakie widzimy gołym okiem.
Ogromną zaletą jest również niska temperatura pracy dająca bezpieczeństwo i wygodę. Wysoka jakość wykonania daje trwałość i niezawodność.
Zastosowanie: do oprawek pojedyńczych, podwójnych, lamp CY-25W i softboxów światła ciągłego
Parametry świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Moc świetlówki | 32W |
| Współczynnik odwzorowania barw | |
| Temperatura barwowa | 5400K |
| Zasilanie | 230V |
| Mocowanie – typ gwintu | E2 |
Wymiary świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 15,5cm |
| Średnica w najszerszym miejscu | 9cm |
| Długość spirali | 8cm |
Odwzorowanie barw
Wiele powszechnie dostępnych świetlówek, nie nadaje się jako źródło światła w fotografii. Wynika to z niskiego współczynnika oddawania barw. Proszę zwrócić uwagę, że nie jest podawany przez producentów.
Aby zapewnić prawidłowe odwzorowanie kolorów fotografowanych przedmiotów, należy stosować źródła światła o wysokim wskaźniku oddawania barw – Ra. Im wyższa wartość wskaźnika, tym lepiej oddawane są barwy (Ra=100 oznacza idealne oddawanie barw, podczas gdy większość świetlówek posiada Ra z zakresu 40-50).
Świetlówki Powerlux posiadają bardzo wysoki współczynnik Ra=90, oznacza to że wszystkie fotografowane obiekty zachowują swoje naturalne kolory. Stosując świetlówki Powerlux możesz cieszyć się zdjęciami o nasyconych kolorach, jak i również oszczędzasz swój czas, ponieważ otrzymujesz naturalnie wyglądające kolory, bez konieczności obróbki zdjęć na komputerze.






