Energooszczędna świetlówka 30W z gwintem E27 – ekwiwalent 150W
Temperatura barwowa 6500K – zapewnia światło zbliżone do słonecznego.
- Temperatura barwowa: 6500K
- Moc :30W
- Typ gwintu: standartowy E27
- Typ Swietlówki: TORNADO
- Energooszczędność: do 80% względem zwykłej żarówki
- Współczynnik oddawania barw Ra>90
Światło ciągłe tego typu doskonale sprawdza się w fotografii i w filmowaniu. Dzięki zastosowaniu temperatury światła 6500K kolory fotografowanych lub filmowanych przedmiotów są optymalnie zbliżone do rzeczywistych jakie widzimy naszymi oczami.
Ogromną zaletą jest również niska temperatura pracy dająca bezpieczeństwo i wygodę.Wysoka jakość wykonania świetlówek Powerlux zapewnia trwałość i niezawodność.
Parametry świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Moc świetlówki | 30W |
| Współczynnik odwzorowania barw | Ra>90 |
| Temperatura barwowa | 6500K |
| Zasilanie | 230V |
| Mocowanie – typ gwintu | E27 |
Wymiary świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 16cm |
| Średnica w najszerszym miejscu | 6cm |
| Długość spirali | 10cm |
Odwzorowanie barw
Wiele powszechnie dostępnych świetlówek, nie nadaje się jako źródło światła w fotografii. Wynika to z niskiego współczynnika oddawania barw. Proszę zwrócić uwagę, że nie jest podawany przez producentów.
Aby zapewnić prawidłowe odwzorowanie kolorów fotografowanych przedmiotów, należy stosować źródła światła o wysokim wskaźniku oddawania barw – Ra. Im wyższa wartość wskaźnika, tym lepiej oddawane są barwy (Ra=100 oznacza idealne oddawanie barw, podczas gdy większość świetlówek posiada Ra z zakresu 40-50).
Świetlówki Powerlux posiadają bardzo wysoki współczynnik Ra=90, oznacza to że wszystkie fotografowane obiekty zachowują swoje naturalne kolory. Stosując świetlówki Powerlux możesz cieszyć się zdjęciami o nasyconych kolorach, jak i również oszczędzasz swój czas, ponieważ otrzymujesz naturalnie wyglądające kolory, bez konieczności obróbki zdjęć na komputerze.








