Świetlówka 85W 3000K (65) – ekwiwalent 425W
- Temperatura barwowa: 3000K
- Maksymalny pobór mocy: 85W
- Realne zużycie prądu: 65W
- Typ gwintu: standartowy E27
- Typ Swietlówki: TORNADO
Energooszczędna świetlówka 85W z gwintem E27 o temperaturze barwowej 3000K zapewnia światło zbliżone do żarowego lub halogenowego.
- Moc: 85W (65)
- Temperatura barwowa: 3000K
- Typ gwintu: E27
- Typ świetlówki: tornado
- Żywotność: ponad 8000 godz.
- Energooszczędność: do 80% względem żarówki
- Współczynnik oddawania barw: Ra>90
- Wymiary świetlówki: długość 24cm, średnica 7cm
Zastosowanie świetlówki:
Temperatura barwowa 3000K (systematyka na www.fotografuj.pl) daje nam możliwość łączenia oświetlenia świetlówkowego z oświetleniem żarowym i halogenowym dla potrzeb filmowania i fotografowania. W pomieszczeniach oświetlonych połączonymi światłami otrzymamy obrazy naturalne bez żółtego zabarwienia.
Ogromną zaletą jest również niska temperatura pracy dająca bezpieczeństwo i wygodę. Wysoka jakość wykonania świetlówek Powerlux zapewnia trwałość i niezawodność.
Parametry świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Moc świetlówki | 85W (65) |
| Współczynnik odwzorowania barw | Ra>90 |
| Temperatura barwowa | 3000K |
| Zasilanie | 230V |
| Mocowanie – typ gwintu | E27 |
Wymiary świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 24cm |
| Średnica w najszerszym miejscu | 7cm |
| Długość spirali | 13cm |
Odwzorowanie barw
Wiele powszechnie dostępnych świetlówek, nie nadaje się jako źródło światła w fotografii. Wynika to z niskiego współczynnika oddawania barw. Proszę zwrócić uwagę, że nie jest podawany przez producentów.
Aby zapewnić prawidłowe odwzorowanie kolorów fotografowanych przedmiotów, należy stosować źródła światła o wysokim wskaźniku oddawania barw – Ra. Im wyższa wartość wskaźnika, tym lepiej oddawane są barwy (Ra=100 oznacza idealne oddawanie barw, podczas gdy większość świetlówek posiada Ra z zakresu 40-50).
Świetlówki Powerlux posiadają bardzo wysoki współczynnik Ra=90, oznacza to że wszystkie fotografowane obiekty zachowują swoje naturalne kolory. Stosując świetlówki Powerlux możesz cieszyć się zdjęciami o nasyconych kolorach, jak i również oszczędzasz swój czas, ponieważ otrzymujesz naturalnie wyglądające kolory, bez konieczności obróbki zdjęć na komputerze.







