Świetlówka 85W 6500K (65W) – ekwiwalent 425W
- Temperatura barwowa: 6500K
- Maksymalny pobór mocy: 85W
- Realne zużycie prądu: 65W
- Typ gwintu: standartowy E27
- Typ Swietlówki: TORNADO
Energooszczędna świetlówka 85W z gwintem E27,
o temperaturze barwowej 6500K, co zapewnia światło zbliżone do światła w pochmurny dzień.
Światło ciągłe tego typu doskonale sprawdza się w fotografii bezcieniowej lub filmowaniu. Dzięki zastosowaniu temperatury światła 6500K kolory fotografowanych lub filmowanych przedmiotów są optymalnie zbliżone do rzeczywistych jakie widzimy gołym okiem.
Ogromną zaletą jest również niska temperatura pracy dająca bezpieczeństwo i wygodę.Wysoka jakość wykonania daje trwałość i niezawodność.
Nowoczesna świetlówka 85W – mniejszy pobór mocy a efekt ten sam.
Zastosowanie:
- do oprawek pojedyńczych E27,
- do oprawek podwójnych E27,
- do lamp CY25W
- do softboxów światła ciągłego
Parametry świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Max. pobór mocy | 85W |
| Współczynnik odwzorowania barw | Ra=90 |
| Temperatura barwowa | 6500K |
| Zasilanie | 230V |
| Mocowanie – typ gwintu | standartowy E27 |
Wymiary świetlówki:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość całkowita | 24cm |
| Średnica w najszerszym miejscu | 7cm |
| Długość spirali | 13cm |
Odwzorowanie barw
Wiele powszechnie dostępnych świetlówek, nie nadaje się jako źródło światła w fotografii. Wynika to z niskiego współczynnika oddawania barw. Proszę zwrócić uwagę, że nie jest podawany przez producentów.
Aby zapewnić prawidłowe odwzorowanie kolorów fotografowanych przedmiotów, należy stosować źródła światła o wysokim wskaźniku oddawania barw – Ra. Im wyższa wartość wskaźnika, tym lepiej oddawane są barwy (Ra=100 oznacza idealne oddawanie barw, podczas gdy większość świetlówek posiada Ra z zakresu 40-50).
Świetlówki Powerlux posiadają bardzo wysoki współczynnik Ra=90, oznacza to że wszystkie fotografowane obiekty zachowują swoje naturalne kolory. Stosując świetlówki Powerlux możesz cieszyć się zdjęciami o nasyconych kolorach, jak i również oszczędzasz swój czas, ponieważ otrzymujesz naturalnie wyglądające kolory, bez konieczności obróbki zdjęć na komputerze.








